لوازم خانگی

غذاپز ناخ

غذاپز ناخ

ما در مقاله ” غذاپز ناخ ” سعی می کنیم به بررسی این غذاپز بسیار دوستداشتنی و از همه مهمتر همه کاره بپردازیم که وجود آن برای هر آشپزی بسیار لازم است زیرا: آشپزی را بسیار راحت تر می کند و سرعت عمل را حین آشپزی بسیار بالا می برد و دیگر از کبود وقت دست به پختن غذاهای ساده نمیزنید!

غذاپز ناخ

چرا باید غذاپز ناخ را انتخاب کنیم؟

غذاپز ناخ انتخابی بسیار عالی و هوشمندانه ای است که می تواند آشپزخانه ی هر فرد را تحت تاثیر قرار بدهد. مهمترین دلایل انتخاب کردن این غذاپر را ذکر می کنیم:

  • کیفیت و دوام بسیار بالایی دارد و از آزاد شدن یون های مضر به دلیل استفاده از تکنولوژی هاردآنادایز به خوبی جلوگیری می کند.
  • صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی را در خود دارد.
  • امکان پخت انواع غذاها و سازگار با سبک های مختلف غذایی را در بر می گیرد.
  • بسیار کم حجم و سبک و اشغال فضای کم در خانه می باشد.
  • صرفه جویی در زمان و کاهش مدت زمان پخت را فراهم می کند.
  • جایگزین تمام وسایل پخت و پز می شود.
  • استفاده از تنور خانگی در پخت و پز برای اولین بار است!
  • حفظ ارزش غذایی و مغزپخت تر شدن غذا در تنور خانگی را دارد.
  • انتقال حرارت یکسان به تمامی سطوح ظرف از طریق تنور را می تواند انجام بدهد.
  • با صرفه اِقتصادی به دلیل بی نیاز شدن به دستگاه های برقی و غیر برقی و ظروف پخت و پز در حین آشپزی، می شود.

 غذاپز ، قابلمه مخصوص تنور را دارد؟

بله غذاپز ناخ قابلمه ی تنور نیز دارد! به علت قرار گرفتن این قابلمه در تنور و پخش یکنواخت حرارت، امکان پخت انواع غذاها (پلوها، خورشت ها، خوراکها، سوپها و ……. ) باحرارت تنور معادل با حرارت تنورهای سنتی را فراهم می کند. بدنه بیرونی قابلمه غذاپز تنوری با فناوری پیشرفته هاردآنادایز نقره ای(خودرنگ) شده است تا وقتی در داخل تنور داغ قرار میگیرد مقاوم، ایمن و بسیار بادوام باشد.

جنس این قطعه ازآلومینیوم بسیار مرغوب می باشد تا قابلیت اکسیداسیون سخت شدن را داشته باشد و داخل آن با پوشش نچسب دولایه و زیرسازیهای استاندارد تولید می شود تا هم درمقابل حرارت داخل تنور مقاوم باشد و هم از چسبندگی مواد غذایی به خوبی جلوگیری کند. طراحی مهندسی این قطعه به شکلی می باشد که با لبه های پهن ۲۰ میلیمتری ، نیازی به نصب دستگیره وجود نخواهد داشت و به راحتی داخل تنور قرار می گیرد و یا برداشته  می شود. ارتفاع قابلمه بزرگ ۱۸۰ میلیمتر، قابلمه متوسط ۱۲۵ میلیمترو قطر دایره آنها ۲۴۰ میلیمتر را دارد.

ماهیتابه گود مخصوص تنور: به علت قرار گرفتن این ماهیتابه در تنور و پخش یکنواخت حرارت، امکان طبخ انواع سرخ کردنی ها و پخت انواع مواد غذایی ( ماهی، مرغ، گوشت، تخم مرغ، ته چین، خورشت، کوکو، کتلت، لازانیا، پیتزا، کیک، شیرینی، سبزیجات ) با حرارت تنور، مانند فر انجام می گیرد. جنس بدنه بیرونی و داخلی این ماهیتابه مانند قابلمه ناخ است، این قطعه برخلاف سایر تابه ها، به صورت گود با لبه های پهن ۲۰ میلیمتری طراحی شده است تا علاوه بر طبخ انواع سرخ کردنی های حجیم مانند مرغ شکم پریا کیک هیچ نیازی به نصب دستگیره نداشته باشد و به راحتی داخل تنور قرارگیرد و یا برداشته شود. ارتفاع تابه بزرگ ۹۰ میلیمتر، تابه متوسط ۷۵ میلیمتر و قطر دایره انها ۲۴۰ میلیمتر است.

غذاپز ناخ

سبد بخارپز غذاپز شگفت انگیز برای پخت غذاهای رژیمی!

به دلیل عدم آزاد کردن هرگونه از یون های مضر به غذا در طول زمان پخت ، این سبد بخار پز، سالم ترین و بهداشتی ترین ظرف در غذاپز ناخ به حساب می آید. این سبد برای اولین بار در جهان با فناوری ” هاردآنادایز ” تولید شده است تا در برابر حرارت داخل تنور بسیار مقاوم بشود. امتیاز دیگر این سبد نسبت به سایر سبد های موجود در بازار در این است که علاوه بر سوراخ هایی در کف سبد تعبیه شده است، سوراخ های دیگری در لبه بالایی سبد وجود دارد که پخش بخار به صورت یکنواخت در تمامی فضای سبد جریان داشته باشد .این طراحی نوین موجب پخت سریع تر و لذيذ تر انواع مواد غذایی گوشتی ( گوشت قرمز، مرغ ماهی و…)، سبزیجات ( نخود فرنگی، ذرت یا بلال، کلم، کرفس، هویج، سیب زمینی و…) و تخم مرغ است.

به دلیل نوع خاص طراحی غذاپز ناخ، این سبد برای ابکش کردن برنج، ماکارونی، پاستا، سبزیجات و…. آن نیز بسیار مناسب می باشد. همینطور برای مواد غذایی حجیم، میتوانیم از درب فلزی تنور بجای درب شیشه ای نیز استفاده شود.

مهندسی و طراحی این سبدبخارپز با ارتفاع ۱۰۷میلیمتروقطر دایره ۲۴۰ میلیمتر، کاربرد فراوانی دارد، به نحوی که نیاز به دسته هایی که با پیچ و مهره نصب میشوند و نقطه ی زنگ زدگی بوجود می آورند، هرگز نخواهد داشت.

گریل و کباب پز با غذاپز ناخ امکان پذیر است!

با توری گریل که غذاپز ناخ دارد، می توانید انواع مواد غذایی گوشتی ( استیک، همبرگر، کباب لقمه ، تکه های مرغ، ماهی و ….. ) ، سبزیجات خردشده ( بادمجان ، قارچ، بلال ، کلم ، فلفل دلمه ای ، گوجه فرنگی و ….. ) را گریل یا کبابی کنید. بادمجان درسته یا سیب زمینی، برای کبابی یا تنوری شدن، باید مستقیما روی شعله پخش کن در داخل تنور قرار بگیرد و درب تنور گذاشته بشود. با استفاده از درب فلزی یا بدون آن ، امکان پخت انواع غذاهای کبابی و گریل متناسب با هرگونه ذایقه و سلیقه ای بسیار راحت فراهم می شود.

یکی از کاربردهای بسیار جذاب توری گریل ناخ، استفاده از آن برای پخت نان است که به دلیل پخش مناسب حرارت نانی بسیار با کیفیت خواهید داشت. جنس توری غذاپز تنوری از آلومینیوم بسیار مرغوب می باشد و برای اولین بار در جهان ، این توری با فناوری پیشرفته “هاردانادایز ” تولید شده است تا هم دربرابر حرارت داخل تنور مقاوم، ایمن و بادوام بماند و هم از آزاد کردن یونهای مضر به مواد غذایی جلوگیری نماید.

طراحی مهندسی توری گریل به شکلی می باشد که برخلاف سایر توری ها درمحل اتصالات میله ها با کلاف دایره ای ان از هیچگونه نقطه جوشی استفاده نمی شود تا محل زنگ زدگی و آلوده کردن مواد غذایی بشود و حتی فاقد هرگونه مواد سمی آبکاری شده می باشد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.