سلامتی و درمانی

درمان منافذ باز پوست

درمان منافذ باز پوست

درمان منافذ باز پوست

درمان منافذ باز پوست چگونه انجام میشود؟ ما در این مقاله به پاسخ این پرسش میپردازیم. پوست مهمترین عضو بدن می باشد که بیشترین طول را در بدن انسان دارد. داشتن پوستی بسیار صاف و یکدست برای همه ما یکی از مهمترین معیارهای زیبایی به حساب می آید. داشتن آکنه روی صورت یا جای جوش زیبایی چهره را به شدت کاهش می دهد. علاوه بر این، بسیاری از افراد با مشکل باز بودن منافذ پوستی مواجه هستند؛ مشکلی که باعث می شود بدون آرایش یا با آرایش پوستشان زیبایی و جذابیت کافی را از دست داشته باشد. به همین علت تصمیم می گیرند تا برای درمان قطعی منافذ باز پوست به پزشک متخصص پوست مراجعه کنند.

در مقاله ” درمان منافذ باز پوست ” با ما همراه باشید تا به درمان منافذ پوستی برای سلامت پوستی شما بپردازیم.

درمان منافذ باز پوست

منافذ پوستی چیست؟

منافذ پوستی محلی های بر روی پوست هستند که فولیکول های مو و چربی از آن ناحیه خارج می شود. گمان می شود که باز شدن منافذ صورت با تولید چربی (سبوم)، پیری پوست، آسیب ناشی از آفتاب و اندازه فولیکول مو بسیار در ارتباط باشد. روش های درمانی فعلی که بهترین متخصصان پوست برای درمان قطعی منافذ باز صورت به کار می گیرند، این عوامل را هدف قرار می دهد. منافذ صورت در واقع ساختارهای سطحی پوستی اند که به صورت دهانه های کوچک روی پوست متناظر با دهانه های مو و غدد سبابه ساز (pilosebaceous) مشاهده می شوند.  این دهانه ها ممکن است تحت تاثیر کیسه های فولیکولی شاخی مانندی از بقایای چربی قرار بگیرند که به صورت کومدون های باز بر روی پوتس ظاهر شوند.

منافذ پوست اصطلاحی غیرمستقیم می باشد که در ادبیات پزشکی به درستی تعریف نشده است و اغلب از نظر قطرهای دایره ای دلخواهی که از طریق آنالیزهای زیبایی پوست تعیین می شود، طبقه بندی می گردد. این اصطلاح به بزرگ شدن فولیکولار مو و غدد سبابه (با یا بدون اثرات شاخی کمدون باز) اشاره ای مستقیم دارد که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده می باشد و بیشتر در صورت و پوست سر مشاهده می گردد. به منافذ باز پوستی اصطلاحاً پوست پرتقالی هم می گویند.

دلایل بروز پوست پرتقالی یا منافذ باز چیست؟

افزایش سن: افزایش سن یکی از مهمترین عوامل اصلی ایجاد شدن پدیده پوست پرتقالی و منافذ پوست صورت می باشد، شدّت علائم این عارضه‌ی پوستی معمولاً با افزایش سن بسیار بیشتر می‌شود. پوست صورت و دیگر قسمت‌های بدن انسان با افزایش سن توانایی تولید پروتئین‌های لازم برای حفظ قوام و زیبایی خود را از دست می‌دهد و به دلیل عدم تولید پروتئین‌های خانواده‌ی کلاژن و الاستین پوست صورت دچار افتادگی بسیار شدیدی می‌شود و این پدیده ارتباط بسیار مستقیمی را با بزرگ شدن منافذ پوستی دارد و ظاهر پوست شما را زبر‌ و خشن نشان می‌دهد. همچنین، با افزایش سن افراد تعداد و کیفیّت سلول‌های پشتیبان پوستی که وظیفه‌ی تولید مجدّد سلول‌های پوستی و سایر پروتئین‌های دخیل باعث می شود در زیبایی اثر بسیار زیادی را دارند بسیار کاهش می‌یابد و این عامل م بروز پدیده‌ی پرتقالی شدن پوست می‌شود و مراقبت درست و اصولی از پوست و استفاده از روش‌های سنّتی و یا پزشکی برای درمان پوست پرتقالی و منافذ پوستی کاری مهم تلقّی می‌گردد.

سلولیت: سلولیت پوستی از دیگر عوامل ایجاد کننده و تشدید کننده‌ی پوست پرتقالی و منافذ پوستی می‌باشد و شیوع این پدیده با افزایش سن ارتباط بسیار مستقیمی را دارد. همچون مورد قبلی، با ورود به دوران میانسالی افراد قدرت بازسازی پوست به میزان بسیار قابل توجّهی کاهش می‌یابد و ساختار پوست دچار تغییراتی اساسی می‌شود. در سلولیتی پوستی تعدادی از سلول‌های چربی در حد فاصل میان عضلات پوستی و فیلامنت‌های پشتیبان پوستی بسیار تجمّع می‌یابند و این مسئله موجب تغییر ظاهر پوستی می‌شود.

این عارضه‌ی پوستی بیشتر پوست قسمت‌هایی مانند: باسن، کشاله‌ی ران و شکم را به شدت درگیر می‌کند و شیوع آن در بانوان بیشتر از آقایان می‌باشد و جزو عوامل ایجاد کننده‌ی پوست پرتقالی و منافذ پوستی به حساب می آید. با این حال، درمان این عارضه‌ی پوستی بسیار مشکل می باشد و بازده روش‌های درمانی موجود برای از بین بردن سلولّیت پوست را بسیار کم و غیر قابل قبول می‌باشد و این مسئله درمان پوست پرتقالی را با مشکلاتی مواجه می کند.

درمان منافذ باز پوست

عفونت‌های پوستی عامل منافذ پوستی است؟

بله عامل منافذ پوستی می باشد. عفونت‌های پوستی یکی دیگر از عوامل ایجاد کننده‌ی پوست پرتقالی به حساب می آید و می‌توانند زیبایی پوست شما را به میزان بسیار قابل توجّهی کاهش دهند. عفونت‌های پوستی پایدار زمانی شکل می گیرد، که باکتری‌های ایجاد کننده‌ی التهاب و عفونت پوستی می باشد به لایه‌های زیرین پوست دسترسی سریعی می یابند و با ایجاد پاسخ‌های ایمنی موجب بروز التهاب پوستی و بیماری‌های مرتبط با این قضیه  می شوند و به همین علت است که باید قبل از درمان پوست پرتقالی از روش‌های بسیار موثّر تری برای کنترل عفونت‌های پوستی استفاده کرد.

از جمله مهم‌ترین علائم التهابات پوستی می‌توانیم به مواردی مانند: التهاب، قرمز شدن پوست، تب و گرم شدن محل التهاب پوستی اشاره کنیم. در صورت مشاهده‌ی هر کدام از این علائم بهتر می باشد که سریعاً به پزشک مراجعه نمایید و برای درمان آن اقدام کنید تا در آینده نیازی را به استفاده از روش‌های مختلف برای درمان پوست پرتقالی نداشته باشید.

مواجهه‌ی طولانی مدت با نور خورشید: انجمن سرطان پوست آمریکا نور خورشید را به عنوان یکی از مهمترین عوامل بسیار موثر در ایجاد شدن سرطان پوست معرّفی شده است و توصیه نموده  که از مواجهه‌ی طولانی مدّت پوست با نور خورشید به شدت جلوگیری می شود. علاوه بر این مورد، نور خورشید موجب وارد شدن آسیب مستقیم به سلول‌های لایه‌های بسیار مختلف پوست می‌شود و زمینه را برای پیری زودرس پوست و پرتقالی شدن پوست فراهم می‌آورد.

سرم کاهش دهنده منافذ پوستی لاکچری کوین

سرمی بسیارکاربردی برای پوست و منافذ پوستی می باشد، محلولی بسیار غلیظ و فاقد چربی برای پوست صورت می باشد که می تواند نقش به شدت قوی و کاملا بسیار موثر در کاهش و بستن موقت منافذ باز پوست صورت ایفا می کند. این سرم به کنترل چربی و درمان جوش و آکنه و لک های پوستی نیز بسیار کمک بسیار فراوانی می کند که می توانید سایر خواص و کاربرد های آن بسیار فراوان می باشد. برای از بین بردن بسیار تخصصی و همیشگی منافذ باز ریز و درشت پوست صورت می باشد. این سرم با توجه به ترکیبات خود می تواند علاوه بر مسدود کردن منافذ باز پوست صورت موجب روشن شدن و رفع کدر و مات بودن پوست صورت می شود.

ترکیبات سرم کاهنده و درمان منافذ باز پوست لاکچری کوین را توضیح دهید :

نیاسینامید یا همان نیکوتینامید، اصلی ترین ترکیب سازنده این سرم برای پوست صورت می باشد که در کمتر محصولات آرایشی ،بهداشتی ای در بازار یافت می شود .در اکثر محصولات آرایشی بهداشتی اسم ترکیباتی مانند رتینول ،آنتی اکسیدان ها و انواع ویتامین ها را بسیار زیاد شنیده ایم اما نیاسینامید ها یا همان نیکوتینامید ها را زیاد نمی توان در این گونه محصولات یافت اما در سرم کاهنده منافذ پوست لاکچری کوین از خواص معجزه آسای این ترکیبات برای پوست شما استفاده شده است.

درمان منافذ باز پوست

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.