پوست و مو

معرفی قارچ گانودرما اصل

معرفی قارچ گانودرما اصل

در این مقاله به بررسی خواص و ترکیبات موجود در قارچ گانودرما اصل پرداخته شده، ترکیبات موجود در هر ماده بیان­گر خواص آن ماده هستند، این قارچ با داشتن ترکیبات شگفت انگیز در علم پزشکی یک گیاه معنوی تلقی می­شود. قارچ گانودرما اصل به روش­های گوناگونی رشد می­کند که به بررسی روش­های مختلف آن می­پردازیم.

قارچ گانودرما اصل

قارچ گانودرما اصل از دسته­ی قارچ­های قرمز است که در زیرگروه گیاهان دارویی قرار می­گیرد، قارچ گانودرما اصل را می­توان از کامل­ترین مواد غذایی موجود در طبیعت دانست چرا که این قارچ از ارزش غذایی و دارویی بالایی برخوردار است. قارچ گانودرما اصل تاریخچه­ی بالایی دارد؛ این قارچ اولین بار در حدود 4000 سال پیش در کشور چین کشف گردید و به عنوان یک دارو حدود 2000 سال است که در کشور چین و یونان استفاده می­شود. با پیشرفت دانش بشری آوازه­ی این گیاه در همه­ی کشورهای جهان پیچید و امروزه در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می­گیرد.

قارچ گانودرما اصل

سلامتی را می­توان یکی از مهم­ترین دغدغه­های انسان ها دانست چرا که سلامتی از مهم­ترین ارزش­های انسان است و انسان همواره می­کوشد آن را حفظ کند و از آسیب رساندن به آن جلوگیری کند. قارچ گانودرما اصل که می­توان آن را ضامن سلامتی انسان دانست در علم پزشکی به عنوان یک گیاه معنوی از آن یاد می­شود؛ چرا که خداوند داروی درمان بسیاری از بیماری­ها را در این گیاه قرار داده است.

انواع گوناگونی از قارچ گانودرما اصل در طبیعت وجود دارد اما باکیفیت­ترین گونه­ی این قارچ، قارچ گانودرما لوسیدوم می­باشد که گران­ترین و با کیفیت­ترین گونه­ی این قارچ تلقی می­شود. قارچ گانودرما لوسیدوم دارای ظاهری بزرگ و به­رنگ قهوه­ای تیره­ی براق می­باشد. همچنین لازم به ذکر است که این قارچ دارای بافت چوبی است.

ترکیبات موجود در قارچ گانودرما اصل

ترکیبات موجود و به­کار رفته در مواد مختلف کره­ی زمین بیان­گر خاصیت ماده هستند، وجود ترکیبات کمیاب در قارچ گانودرما اصل باعث شده که این گیاه برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری­ها و همچنین تقویت سیستم ایمنی انسان مورد استفاده قرار بگیرد. در ادامه به بررسی 5 مورد از ترکیبات موجود در این گیاه و بیان مزایای هر یک می­پردازیم:

پلی ساکارید: وجود این ماده در قارچ گانودرما اصل باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، جلوگیری از رشد سلول­های سرطانی در بدن انسان و همچنین باعث می­شود که کلسترول موجود در خون کاهش یابد، همچنین این ماده باعث می­شود که کیست و سلول­های سرطانی موجود در بدن کاهش و به مرور زمان از بین بروند.

تری ترپن: تری ترپن موجود در قارچ گانودرما باعث می­شود که عملکرد دستگاه گوارش بهبود یابد همچنین این ماده می­تواند آلرژی و التهاب را بهبود و برطرف کند.

ژرمانیم ارگانیک: این ماده­ی کمیاب در چشمه­های آب­گرم یافت می­شود. از آن­جا که این ماده باعث بهبود جریان خون می­شود، در کاهش خستگی در بدن انسان نیز موثر است. همچنین باعث می­شود اکسیژن به بافت­ها و اندام­های مختلف برسد و باعث بهبود عملکرد آن­ها خواهد شد و باعث درمان درد مفاصل می­گردد.

آدنوزین مونوفسفات: این ماده باعث می­شود که گرفتگی رگ­های قلب از بین برود، در نتیجه از ابتلای فرد به سکته­ی قلبی جلوگیری می­شود.

سوپر اکسید دیسموتاز: سوپر اکسید دیسموتاز باعث می­شود که پیری به کندی صورت پذیرد. این ماده به دلیل داشتن خاصیت جوانسازی سلول­های موجود در بدن و حذف رادیکال­های آزاد در بدن باعث شده که قارچ گانودرما اصل با عنوان یک قارچ جوان­ساز شناخته شود.

قارچ گانودرما لوسیدوم

تولید قارچ گانودرما اصل

تولید یک قارچ باکیفیت از جمله دغدغه­هایی است که برای تولیدکنندگان وجود دارد، برای تولید قارچ گانودرما اصل باکیفیت باید از پروتکل­ها و استانداردهای علمی اقدام به تولید گانودرما نمود. تولید قارچ گانودرما به چند روش انجام می­شود که در هر روش عناصر فعال و موثر قارچ گانودرما اصل متفاوت است. در ادامه به بررسی روش­ها می­پردازیم:

روش طبیعی: گانودرمای وحشی به صورت طبیعی در طبیعت رشد می­کند، گانودرمای وحشی از سن بالایی برخوردار می­باشد که همین موضوع باعث می­شود خاصیت دارویی این قارچ از بین برود. اگر گانودرما را در طبیعت پیدا کردید استفاده از آن به شما پیشنهاد نمی­شود چرا که اگر درختی که قارچ روی آن روییده سمی باشد این سم را به قارچ نیز انتقال می­دهد و در نتیجه­ باعث سمی شدن آن می­شود.

کشت مخزنی: کشت مخزنی یک تکنیک مقرون به­صرفه تلقی می­شود. در این روش قارچ روی یک مخزن به همراه مواد شیمیایی رشد می­کند؛ اما این نوع کشت باعث به­وجود آمدن دغدغه­هایی برای افراد شده است.

کشت قارچ با استفاده از تنه­ی درخت: در این روش قارچ­ها با کیفیت بهتری رشد می­کنند؛ در نتیجه از قیمت بالاتری برخوردار نیز خواهند بود. عناصر فعال گانودرما در این روش کشت فعال­تر و در نتیجه اهمیت دارویی قارچ در این نوع کشت نیز بیشتر خواهد بود.

تولید قارچ گانودرما اصل

استخراج عصاره یا پودر قارچ گانودرما اصل

از آن­جا که قارچ گانودرما اصل قارچی بسیار سفت و سخت می­باشد، بدن انسان نمی­تواند این ماده را به راحتی هضم کند در نتیجه باید به پودر یا عصاره تبدیل گردد. تهیه­ی عصاره و پودر این قارچ باید توسط شرکت­هایی معتبر و دارای مجوز و زیر نظر کارشناسان صورت پذیرد لذا این قارچ ممکن است سمی و مضر باشد که می­تواند به بدن انسان آسیب رساند. استحصال پودر یا عصاره­ی قارچ گانودرما نیازمند چندین مرحله­ی فرآوری پیشرفته می­باشد که در حال حاضر این امکانات لازم برای استحصال وجود ندارد در نتیجه عصاره­ی آن با پودر قهوه ترکیب می­گردد که از موثرترین راه­های مصرف قارچ گانودرما اصل می­باشد.

قارچ گانودرما اصل
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “معرفی قارچ گانودرما اصل

  1. سامان عابری گفت:

    واقعا روی بیماری تاثیر خیلی خوبی داشت متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.